Okna dachowe Roto z PVC

Trwałość i estetyka na długie lata.

Profile okien PVC Roto są niezwykle wytrzymałe i w przeciwieństwie do okien drewnianych nie wymagają okresowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wzmocnione stalową konstrukcją są wyjątkowo stabilne i nie ulegają odkształceniom. „Barwione w masie” profile nie tracą swojego pierwotnego koloru i zachowują swoją biel przez cały okres ich użytkowania. Są wyjątkowo odporne na wilgoć i wytrzymują ekstremalne warunki pogodowe.

Dlaczego PVC?

PVC - tworzywo o wielu zaletach

PVC Inaczej  PCV – polichlorek winylu jest substancją termoplastyczną, która pochodzi z naturalnych surowców, takich jak olej i sól. Jest uważany za jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych. Nie jest łatwopalny, nie zawiera ołowiu, a zatem jest wolny od szkodliwych i rakotwórczych substancji. 
Firma Roto będąc świadoma swojej odpowiedzialności wobec klientów dobrowolnie i z własnej inicjatywy poddaje swoje produkty surowym testom Instytutu Sentinen Haus.
Nasze okna dachowe spełniają wszystkie rygorystyczne kryteria jakości i zostały umieszczone na liście materiałów nieszkodliwych dla zdrowia Sentinel Haus Institut oraz TÜV Nadrenii.

Odporność na warunki atmosferyczne

PVC w przeciwieństwie do drewna nie żółknie i nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe i intensywną eksploatację. Okna Roto wykonane z PVC są łatwiejsze w utrzymaniu, odporne na deszcz, wilgoć, kurz i słońce. Można je poddać recyklingowi i nie wymagają konserwacji. Nieważne, czy chodzi o rodzinę okien RotoQ lub Designo, okna obrotowe, okno wysokoosiowe lub uchylno-wysokoosiowe, obsługiwane manualnie lub elektrycznie. Wszystkie okna dachowe Roto w wersji plastikowej spełniają wymagania najwyższej – piątej klasy wytrzymałości.

Bezpieczeństwo w domu

Wysokiej jakości uszczelki, profile i pakiety szklące zapewniają doskonałą szczelność i ochronę przed zimnem i wilgocią. Okna dachowe Roto PVC chronią pomieszczenia przed hałasem zewnętrznym, zmianami temperatury, zapewniając doskonałe wartości przenikalności cieplnej (Uw).
W przypadku wszystkich swoich produktów Roto dokłada starań, aby w oblachowaniu zewnętrznym nie znalazły się żadne wkręty, co eliminuje ryzyko wnikania wilgoci z zewnątrz.
Najważniejsze elementy okna, odpowiedzialne za szczelność i termoizolacje są zamontowane fabrycznie. Roto ułatwia pracę wykonawcom i eliminuje błędy montażowe.
To nie przypadek, że Roto oferuje 15-letnią gwarancję na swoje produkty. 

Profil odporny na zniszczenie

Okna wykonane są w 100% z tworzywa sztucznego i nie zawierają w swojej konstrukcji drewnianego rdzenia, który byłby narażony na biologiczną korozję i bez dopływu powietrza ulegałby szybkiej degradacji. Okna PVC, wzmocnione stalowymi profilami, posiadają dużą stabilność konstrukcyjną i pozwalają na montaż dużych i ciężkich pakietów szklących.
Powłoka profili okiennych jest wyjątkowo twarda i odporna na zarysowana, a standardowy biały kolor (RAL 9006) idealnie komponuje się z tradycyjnymi oknami fasadowymi. Wielokomorowa struktura profili, zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne okna i jednocześnie zapewnia świetne parametry izolacji akustycznej. Okna PVC są wyjątkowo szczelne. 

autorenew