Roto biegnie w I edycji Lublin Business Run

W myśl hasła „Biegniesz-Pomagasz” drużyna Roto Okna Dachowe - Run Team razem z ponad 80 innymi drużynami pobiegła w I edycji Lublin Business Run. Charytatywny bieg na rzecz Mateusza Krzeszczyka odbył się 3 września w centrum Lublina. Pomimo deszczu pięciu śmiałków z Roto wzięło udział w sztafecie, w której każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 3,8 kilometra. Chociaż nie wynik był najważniejszy, to nasz zespół podszedł do zadania niezwykle profesjonalnie.

Z założeniem pomocy Mateuszowi, który w wyniku wypadku z udziałem maszyny rolniczej stracił nogę, nasza drużyna Roto Okna Dachowe - Run Team postanowiła sprawdzić swoje siły poza codziennymi obowiązkami. Dlatego też osoby, które z bieganiem na co dzień nie zawsze mają za wiele do czynienia, zdecydowały się podjąć wyzwanie i wspólnie pomóc w zakupie nowej protezy dla Mateusza.


Lublin Business Run to edycja ogólnopolskiej kampanii Poland Business Run, która od pięciu lat angażuje pracowników najróżniejszych firm do pomocy innym. Ta inicjatywa charytatywna ma na celu pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Od początku istnienia akcji Poland Business Run w całej Polsce udało się pomóc już ponad 139 beneficjentom. W zeszłym roku 16,000 biegaczy z 7 miast wsparła 79 osób, także cel jest szczytny i warto się zaangażować. W tym roku w Lublinie w biegu wzięło udział 455 biegaczy.

Gratulujemy wytrwałości wszystkim uczestnikom!

Roto Dach- und Solartechnologie GmbH
autorenew