Przepis Roto na ciepłe okna - Zestaw przyłączeniowy MDA

Zestaw przyłączeniowy MDA a ciepły montaż

Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby uzupełnić niewystarczającą ochronę, jaką daje konstrukcja dachu w połączeniu z oknem dachowym, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy MDA zapewniający poprawę parametru cieplnego całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Montaż zestawu MDA gwarantuje stuprocentową wiatro-, hydro- i termoizolację. Pozwala także na likwidację ryzyka powstawania kondensatu pary wodnej na ościeżnicy. Zestaw ten jest jednym z elementów stosowanych przy rozwiązaniu ciepłego montażu.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż to technologia montażowa umożliwiająca szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu, przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Ciepły montaż korzystnie wpływa na rozkład izoterm takiego połączenia, a przez to znacznie ogranicza straty energii cieplnej.


Dlaczego warto stosować rozwiązanie ciepłego montażu?

Do podstawowych korzyści z zastosowania ciepłego montażu należą szczelne połączenie okna z warstwą wstępnego krycia, eliminacja mostków termicznych oraz dodatkowa izolacja akustyczna. Rozwiązanie to gwarantuje ochronę okna i elementów konstrukcji dachu przed negatywnymi czynnikami, jak wilgoć, pleśń lub przemarzanie. Ciepły montaż podnosi komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za energię elektryczną.

Roto Dach- und Solartechnologie GmbH
autorenew