Przepis Roto na ciepłe okna - Temo-blok WD

Okna, w których energooszczędne rozwiązania połączono z nowoczesnym designem i komfortem użytkowania, posiadają bardzo dobre parametry cieplne oraz są wykonane z solidnych i bardzo trwałych profili. Dzięki temu posiadają wyjątkowe cechy. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD oraz fartuch z folii paroizolacyjnej, a także zestaw przyłączeniowy MDA, czy możliwość regulacji pomontażowej, to tylko niektóre rozwiązania, które sprawiają, że okna Roto z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie pasywnym i nie tylko. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich, czyli Termo-bloku WD.

Co to jest Termo-blok WD?

Termo-blok WD jest fabrycznie montowanym systemem izolacji termicznej okna dachowego. Wykonywany jest z materiałów odpornych na promieniowanie UV i proces utleniania (polipropylen lub polietylen). Charakteryzuje się bardzo dobrym parametrem cieplnym. Dodatkowo, jest trwały, elastyczny i łatwy w montażu. Uzupełnieniem Termo-bloku WD jest fartuch z folii paroizolacyjnej. Fartuch ten skleja elementy docieplenia z ramą okienną i gwarantuje szczelne połączenie okna z wewnętrzną folią paroizolacyjną.

 

Co daje Termo-blok WD?

Termo-blok WD, to jeden z głównych elementów  tzw. ciepłego montażu okna. Zapewnia odpowiedni komfort cieplny mieszkańcom, a także przeciwdziała ewentualnemu zawilgoceniu wnęki okiennej. Punkt styku okna dachowego  z konstrukcją dachu stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i gromadzenie się wilgoci. Rama okna dachowego jest zamontowana powyżej warstwy ocieplania dachu, a tym samym jest bezpośrednio narażona na działanie niskich temperatur w zimie, a wysokich w lecie. Termo-blok WD zamontowany na całej wysokości ramy okiennej, skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Eliminuje jednocześnie zjawisko kondensacji pary wodnej na elementach okna. Poprawia parametr cieplny całego okna nawet o 15% oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków docierających do wnętrza przy zamkniętym oknie.

Szczelne połączenie wewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej z ramą okienną, to również trudna i pracochłonna czynność, gdy okno nie jest fabrycznie wyposażone w odpowiedni fartuch. Termo-blok WD w oknach Roto poprawia komfort i ułatwia życie nie tylko użytkownikom poddasza, ale także dekarzom – podsumowuje: Tadeusz Małyska Doradca Techniczny i Trener Roto Campus.

Roto Dach- und Solartechnologie GmbH
autorenew