Pracownicy Roto pobiegli w VI Półmaratonie Lubartowskim

W niedzielę 8 września odbyła się kolejna, VI-ta edycja Półmaratonu Lubartowskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Sercem imprezy był plac przed Ratuszem Miejskim.

Punktem głównym imprezy był bieg na 21,5 kilometra ulicami Lubartowa i okolicznych miejscowości. Półmaratonowi towarzyszyły ponadto Festyn Integracyjny, Bieg Malucha, Bieg Integracyjny, Bieg na 6 kilometrów i wiele innych atrakcji.
Impreza jak co roku miała charakter charytatywny, a pieniądze zebrane z opłat startowych uczestników biegu  zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację  16-miesięcznej Alicji Baraniak, która choruje na złożoną wadę serca.

W tym roku nasza firma miała przyjemność po raz pierwszy zaangażować się w tę imprezę. Na pewno jednak nie ostatni. W VI Lubartowskim Półmaratonie wzięły udział trzy osoby z naszej ROTO-rodziny, a na 6 km pobiegły kolejne cztery. W Biegach Malucha uczestniczyły również dzieci naszych pracowników, ale biegały za szybko i nie byliśmy w stanie ich policzyć. Wiemy jednak, że świetnie się bawiły .

Potwierdzeniem tego, że była to rzeczywiście impreza bez granic jest fakt, że podczas każdej edycji lubartowskiego półmaratonu odbywa się Bieg Integracyjny. Dystans 400 m pokonywały osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie oraz wszystkie osoby, które wspólnie chciały pokazać, że swoje granice może przełamywać każdy.

Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i wsparcie, jakie okazaliście małej Ali.

Roto Dach- und Solartechnologie GmbH
autorenew