Nowy budynek Centrum Innowacji Roto Inwestycja w przyszłość

Nowoczesne miejsce pracy. Efektywność energetyczna i zdrowy typ życia. Po około półtorarocznym okresie budowy firma Roto otwiera nowe Centrum Innowacji przy zakładzie w Bad Mergentheim. Przedsięwzięcie to wymagało wielomilionowej inwestycji i stanowi wyraz przywiązania do lokalizacji i zatrudnionych pracowników.

Oficjalne otwarcie centrum odbyło się we wrześniu w ramach festynu rodzinnego.

"Pracownicy stanowią najważniejszy czynnik sukcesu ekonomicznego naszej firmy. Aby móc się w pełni rozwinąć i wykazać najlepszymi wynikami, potrzebują optymalnego środowiska pracy", wyjaśnia prezes Christoph Hugenberg. "W związku z tym w kwietniu 2016 roku rozpoczęliśmy budowę Centrum Innowacji. Jest to miejsce, które w taki sposób łączy ludzi i procesy, aby pracownicy mogli skutecznie i aktywnie pracować nad osiągnięciem wspólnego celu, jakim jest zapewnienie naszym klientom najlepszych rozwiązań. Tym samym inwestujemy w przyszłość".

 

Zgodność z zapotrzebowaniem i efektywność energetyczna

Nowe Centrum Innowacji Roto to najnowocześniejsze środowisko pracy mieszczące się na dwóch piętrach. To tu w przyszłości mają powstawać nowe innowacyjne rozwiązania w zakresie okien dachowych oraz rozpoczną się prace rozwojowe nad produktami klasy premium zgodnie z życzeniami i potrzebami klientów. Stanowiska pracy w nowym budynku zostaną przydzielone poszczególnym pracownikom według ich zadań i trybu pracy. Do dyspozycji są również uniwersalne stanowiska pracy, z których można korzystać zgodnie z zapotrzebowaniem. Salki konferencyjne są przeznaczone do spokojnej pracy i organizacji spotkań.

Ponadto Centrum Innowacji hołduje zasadom, które są ważne również w odniesieniu do produktów Roto: efektywność energetyczna i zdrowy tryb życia w domu. Obieg wody ukryty w betonowych sufitach i ścianach sprawia, że we wnętrzach przez cały rok panuje przyjemna atmosfera. Przyczyniają się do tego również okna dachowe Roto z szybami chroniącymi przed słońcem. Dopływ światła i ciągła wymiana powietrza zapewniają zdrowy klimat w pomieszczeniach.

 

Najnowocześniejsze technologie w każdym szczególe

Mimo otwartych przestrzeni pracownicy nie mają problemu z koncentracją: dźwiękochłonne ściany, wykładziny dywanowe na podłogach oraz specjalne panele w okolicy stanowisk pracy pochłaniają dźwięki z otoczenia. Dźwiękochłonne właściwości wykazuje też większość mebli. Centrum Innowacji zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt techniczny, za pośrednictwem którego członkowie zespołu rozsiani po całym świecie mogą na żywo uczestniczyć w naradach, podejmowaniu decyzji i pracy zespołowej.

Roto Dach- und Solartechnologie GmbH
autorenew