Roto_3fach_WDF_R8_8_zu

Zestaw przyłączeniowy MDA

Rozwiązanie poprawiające parametr cieplny okna

Firma Roto w swojej ofercie posiada wiele produktów dedykowanych budownictwu energooszczędnemu i pasywnemu. Jednym z nich jest zestaw przyłączeniowy MDA, który w połączeniu z oknami wyposażonymi w termoblok WD, stanowi najlepsze rozwiązanie „ciepłego montażu” dla okien dachowych dostępne na naszym rynku.

Ciepły montaż to technologia montażowa umożliwiająca szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu, przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Ciepły montaż korzystnie wpływa na rozkład izoterm takiego połączenia, a przez to znacznie ogranicza straty energii cieplnej.

Dlaczego warto stosować rozwiązanie ciepłego montażu?

Do podstawowych korzyści z zastosowania ciepłego montażu należą szczelne połączenie okna z warstwą wstępnego krycia, eliminacja mostków termicznych oraz dodatkowa izolacja akustyczna. Rozwiązanie to gwarantuje ochronę okna i elementów konstrukcji dachu przed negatywnymi czynnikami, jak wilgoć, pleśń lub przemarzanie. Ciepły montaż podnosi komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za energię elektryczną.

Zestaw MDA a ciepły montaż

Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby zapewnić dodatkową ochronę w miejscu połączenia konstrukcji dachu z oknem dachowym, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy MDA zapewniający poprawę parametru cieplnego całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Montaż zestawu MDA gwarantuje stuprocentową wiatro, hydro- i termoizolację. Pozwala także na likwidację ryzyka powstawania kondensatu pary wodnej na ościeżnicy. Podsumowując, jest to kompleksowe rozwiązanie.

Jak zbudowany jest zestaw MDA?

Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Profile te zostały dodatkowo wzmocnione drewnianymi listwami. W skład zestawu wchodzą także: śruby mocujące, rolka taśmy uszczelniającej, 4 odcinki taśmy klejącej Primur oraz instrukcja montażu.

autorenew