Wymiana okna dachowego z wykonaniem nowej wnęki okiennej

Wymiana okna dachowego wraz z wnęką okienną jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem, ze względu na szereg korzyści, jakie ze sobą niesie. Wykonanie od nowa konstrukcji wnęki gwarantuje, że nowe okno będzie spełniać najnowsze i najlepsze standardy termoizolacyjne co, bezpośrednio przełoży się na oszczędność energii i komfort cieplny całego budynku.

Krok 1

Wybór modelu okna o standardowym rozmiarze

Okno powinno pasować do rozstawu krokwi. Najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest dobranie wielkości okna, tak aby było mniejsze niż rozstaw krokwi, co umożliwi łatwy montaż oraz zapewni trwałość całej konstrukcji.

Krok 2

Demontaż starego okna wraz z wnęką okienną z konstrukcji dachu

Demontaż, tak jak w przypadku wymiany okna z zachowaniem wnęki okiennej, rozpoczyna się od zdjęcia skrzydła z ościeżnicy okna dachowego. Następnie usuwa się pokrycie dachowe wokół ościeżnicy, kołnierz uszczelniający oraz wyjmuje ramę okienną z konstrukcji dachu. Po demontażu okna kolejnym etapem jest demontaż wnęki okiennej. Usuwane są wszystkie zbędne elementy wnęki, tak aby przygotować miejsce na montaż nowego okna dachowego.

Krok 3

Montaż nowego okna dachowego wraz z kołnierzem uszczelniającym

Proces montażu okna dachowego przebiega analogicznie, jak w przypadku montażu okna bez wymiany wnęki okiennej. Ważne jest ustawienie równych przekątnych oraz upewnienie się, czy skrzydło okna dachowego otwiera się i zamyka prawidłowo. Kołnierz dobierany jest w zależności od rodzaju użytego pokrycia dachowego. 

Krok 4

Wykonanie wnęki okiennej

W celu uzyskania maksymalnego oświetlenia pomieszczenia przez okno dachowe, niezbędna jest prawidłowo wykonana wnęka okienna, która powinna być na górze równoległa do podłogi, natomiast pod oknem prostopadła do niej. Tak wykonana wnęka nie tylko wpłynie na estetykę pomieszczenia, ale również, co jest szczególnie ważne przy oknach dachowych, zapewni właściwą cyrkulację powietrza, która zapobiegnie kondensacji pary wodnej na szybie.

Roto w swojej ofercie posiada maskownice, która jest sprawdzonym rozwiązaniem służącym do wykończenia wnęki okiennej. Maskownica jest wykonana z trwałego, odpornego na wilgoć oraz łatwego w pielęgnacji tworzywa PVC. Zaprojektowany system nacięć pozwala na jej idealne dopasowanie do nachylenie okna oraz perfekcyjne połączenie z zabudową poddasza.

Wymiana okna dachowego z zachowaniem wnęki okiennej
Sprawdź szczegóły dotyczące drugiego sposobu wymiany okna dachowego.
Dowiedz się więcej keyboard_arrow_right
Znajdź najbliższy punkt sprzedaży

Dystrybutor Roto w Twojej okolicy

Poznaj nasze produkty

Produkty Roto

Zainspiruj się

Inspiracje na poddasze

Wybierz akcesoria wewnętrzne

Ochrona przed słońcem

autorenew