pro_win_wdf_r8_kw_1904_des_0996_roto

Okna na poddasze dla dzieci

Im mniejsze dziecko, tym większa ciekawość świata. Żeby zaspokoić ciągłą potrzebę odkrywania, dzieciom zdarza się wychylać przez okno lub bawić się klamką okienną. W związku z tym rodzice mogą mieć wątpliwości, co do zastosowania okien dachowych w pokoju dziecięcym. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Blokada bezpieczeństwa

Światło dzienne i świeże powietrze są szczególnie ważne w pokoju dziecięcym, gdzie dzieci bawią się i uczą każdego dnia. Okna dachowe montowane są zazwyczaj na wysokości od 85 do 140 cm od powierzchni podłogi. Takie usytuowanie okien spełnia wymagania stawiane przez przepisy oraz zapewnia bardzo dobre doświetlenie. Jednak okna bez odpowiednich zabezpieczeń nie są w pełni bezpieczne dla dzieci, które z natury są „ciekawskie” i bardzo kreatywne w swoim działaniu.

Około 44 % wszystkich wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w obrębie ich własnych czterech ścian. Wśród wypadków zdarzają się takie, które bezpośrednio związane są z dostępem do otwartych okien lub dają możliwości łatwego otwierania okien przez każdą osobę. Dotychczasowym rozwiązaniem tego problemu było zastosowanie klamki wyposażonej w zamek z kluczykiem. Takie zabezpieczenie jest skuteczne, ale ogranicza dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, gdyż okno zabezpieczone kluczykiem może być zamknięte lub otwarte i nie daje możliwości pozycji uchylonej.

Roto oferuje okna wyposażone w fabrycznie zamontowaną blokadę bezpieczeństwa. Dzięki ogranicznikowi otwarcia modele Roto Designo R6 i R8 Quadro* otwierają się maksymalnie na szerokość 10 cm. Zapobiega to wychylaniu się, wychodzeniu lub wypadnięciu przez okno.
 
* opcjonalna blokada bezpieczeństwa dla dzieci musi być dodana przy zamawianiu okna dachowego i podlega dodatkowej opłacie

Nawet już zamontowane okna można szybko i łatwo doposażyć w zamykaną na klucz klamkę. Takie rozwiązanie daje możliwość demontażu zamku w przypadku kiedy nie ma potrzeby korzystania z takiego zabezpieczenia. A gdy dzieci już podrosną zamek można łatwo wyjąć.

O bezpieczeństwo dzieci można również zadbać montując okna dachowe wyposażone w bezpieczną szybę laminowaną. Jeżeli ktokolwiek przez nieuwagę uderzy w okno doprowadzając do stłuczenia, szyba nie rozpryśnie się, chroniąc nasze dzieci przed skaleczeniem.

W ten sposób pokój dziecięcy staje się bezpiecznym i przytulnym miejscem do zabawy! 

autorenew